Stowarzyszenie Miłośników Pelplina

SMP Pelplin

Aktualności

Powrót

Współpraca z Colletorto (Włochy)

Od 25 do 29 czerwca 2012 w Pelplinie gościła 5.cio osobowa delegacja z Colletorto we Włoszech. Nawiązanie kontaktów nastąpiło w 2011 roku z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia, kiedy to delegacja z Pelplina gościła w Colletorto w ramach początków współpracy z partnerem do unijnego projektu „Europa dla obywateli”. Celem programu jest promocja kultury poszczególnych krajów, rozwój trwałej współpracy pomiędzy obywatelami oraz włączenie mieszkańców do aktywnego udziału w integracji europejskiej.

Goście z Włoch zwiedzili katedrę w Pelplinie, Muzeum Diecezjalne i nową Bibliotekę Diecezjalną oraz odwiedzili Gniew i Trójmiasto. Odbyło się oficjalne spotkanie z władzami Pelplina oraz spotkania robocze i integracyjne z mieszkańcami.

Natomiast w sierpniu 2012 roku, 15-osobowa grupa, w tym 10 osób z Pelplina, wyjechała na wymianę międzynarodową do Colletorto. Wspólnie z gospodarzami z Włoch i uczestnikami z Francji i Malty, uczestniczyli w projekcie w ramach programu „Europa dla obywateli”.

Jesienią 2012 roku, Stowarzyszenie Miłośników Pelplina wspólnie z partnerami z Włoch „Colletorto in Europa” złożyło wniosek o dofinansowanie kolejnego projektu pod nazwą „Sport przez generacje”.

Zobacz zdjęcia


Zobacz archiwum