Stowarzyszenie Miłośników Pelplina

SMP Pelplin

Aktualności

Film promujący naszą działalność

Film promujący naszą działalność

Z myślą o partnerach zzagranicy, ale nie tylko, w 2011 roku, Miriam Łaga zmontowała filmik promujący Stowarzyszenie Miłośników Pelplina. Zobacz na you tube kliknij tutaj    

 

Po raz ósmy wręczono stypendia Ornassów

Po raz ósmy wręczono stypendia Ornassów

11 września 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów Ornassów w ramach VIII edycji tego programu. Inicjatorem przyznawania stypendiów, zdolnej lecz potrzebującej wsparcia młodzieży z gminy Pelplin, jest sędzia SO Teresa Thiel-Ornass z Gdyni. Wraz ze swoimi synami Marcinem Ornass-Kubakcim i Hubertem Ornass-Kubackim wspierają fundusz stypendialny i pozyskują do tego celu inne prywatne osoby. Dzięki takiemu (...)

 

Komunikat z posiedzenia Kapituły Stypendialnej

W czerwcu 2013 w Pelplinie, zebrała się Kapituła Stypendialna, która oceniła wnioski i prace nadesłane w ramach VIII edycji stypendiów im. Franciszka, Ryszarda i Jana Chryzostoma Ornassów. Napłynęło 28 wniosków z pracami. Tym razem uczniowie i studenci w swoich pracach odwoływali się do twórczości ks. Janusza St. Pasierba. W ocenie Kapituła wzięła pod uwagę jakość i formę przygotowanej pracy oraz sytuację rodzinną. Stypendia (...)

 
Zobacz archiwum