Stowarzyszenie Miłośników Pelplina

SMP Pelplin

Aktualności

Posiedzenie kapituły stypendialnej

Posiedzenie kapituły stypendialnej

27 listopada 2013 roku, w Sztumie, odbyło się robocze spotkanie kapituły stypendialnej dot. przygotowania nowej edycji stypendiów im. Franciszka, Ryszarda i Jana Chryzostoma Ornassów. Po dyskusji, uczestnicy spotkania zgodnie doszli do wniosku, aby tematy prac stypendialnych w 2014 roku dotyczyły błogosławionego papieża Jana Pawła II. W związku z zaplanowaną kanonizacją Ojca Świętego oraz ogłoszonym przez Radę Miejską w Pelplinie „Rokiem Jana Pawła (...)

 

Wiele kultur, jedna Europa

Wiele kultur, jedna Europa

We wrześniu 2013 Miriam Łaga z prezesem Stowarzyszenia Miłośników Pelplina przygotowali wniosek o dofinansowanie projektu międzynarodowej wymiany mieszkańców miast w ramach programu UE „Europa dla obywateli”, poddziałanie 1.1 – Spotkania mieszkańców miast partnerskich. 25 listopada 2013 Komisja Europejska ogłosiła wyniki wrześniowego naboru wniosków. Projekt został zaakceptowany znajdując się na 20. pozycji wśród (...)

 

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Już w najbliższą sobotę 30 listopada 2013 roku, godz. 10.00, odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Miłośników Pelplina ( w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Mestwina 4, w wikariatce). Liczymy na obecność większości członków. Program: Informacje o bieżącej działalności, o projektach Wybory nowych władz Stowarzyszenia (w związku z upłynięciem obecnej kadencji) Informacja o środkach pozyskanych z jednego procenta od (...)

 

Popisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Colletorto i Pelplinem

Popisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Colletorto i Pelplinem

28 października 2013 r., podczas wizyty delegacji Pelplina we Włoszech, podpisane zostało porozumienie o współpracy miedzy Pelplinem, a włoskim miastem Colletorto. W dniach 26-30 października 2013 gospodarze z Italii zaprosili swoich partnerów z Węgier, Albanii, Kosowa, Malty i Polski na wspólne spotkanie z okazji przyznanego wyróżnienia przez Komisję Europejską.  Colletorto zostało docenione za swoją pracę na polu integracji (...)

 
Zobacz archiwum