Stowarzyszenie Miłośników Pelplina

SMP Pelplin

Aktualności

Dni Pelplina 2015

Dni Pelplina 2015

W dniach 6-7 czerwca 2015 obchodzone będzie w Pelplinie święto miasta. Dni Pelplina tradycyjnie organizowane są w terminie najbliższym dacie 6 czerwca, na pamiątkę wizyty św. Jana Pawła II do Pelplina w 1999 roku. Organizatorzy, Miejski Ośrodkek Kultury, Urząd Miasta, szkoły, inne organizacje, przygotowały szereg atrakcji. Szczegóły można znaleźć tutaj W sobotę na nowym Targowisku Miejskim odbędą się występy szkolne oraz koncerty. Wieczorem wystąpi (...)

 

Otrzymaliśmy akredytację EVS

Otrzymaliśmy akredytację EVS

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała, że w dniu 2 kwietnia br. Stowarzyszenie Miłośników Pelplina uzyskało status Organizacji Wysyłającej i Koordynującej Wolontariatu Europejskiego w ramach Programu ERASMUS+. Akredytacja została przyznana na okres 3 lat i jej ważność wygaśnie wraz z upływem dn. 1 kwietnia 2018 r. Wolontariat Europejski, czyli European Voluntary Service (EVS) to sieć współpracy organizacji (...)

 

Zostało kilka dni na złożenie prac i wniosków o stypendia Ornassów

Zostało kilka dni na złożenie prac i wniosków o stypendia Ornassów

Na początku maja 2015 wypłacono ostatnią, czwartą transzę stypendiów Ornassów. W tym roku szkolnym ze wsparcia stypendium im. im. Franciszka, Ryszarda i Jana Chryzostoma Ornassów skorzystało  12 uczniów z gminy Pelplin na łączną kwotę 11 100 zł. Obecnie trwa nabór do 10.edycji stypendialnej. Zostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku i przygotowanie pracy. Termin mija 8 maja 2015. Warunkiem ubiegania się o stypendium (...)

 
Zobacz archiwum