Stowarzyszenie Miłośników Pelplina

SMP Pelplin

Aktualności

Komunikat dot. likwidacji Stowarzyszenia

Komunikat dot. likwidacji Stowarzyszenia

Uprzejmie informuję, że Nadzwyczajne Walne Zebrania Członków  Stowarzyszenia Miłośników Pelplina w dniu 11 października 2019 roku podjęło uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia. Główne przyczyny to: - spadek zainteresowania działalnością Stowarzyszenia w ostatnich latach - rezygnacja z aktywności w Stowarzyszeniu większości dotychczasowych członków - brak czasu i możliwości większego zaangażowania członków (...)

 

Komunikat z posiedzenia Kapituły Stypendialnej

Komunikat z posiedzenia Kapituły Stypendialnej

5 lipca 2018 roku w Pelplinie odbyło się posiedzenie Kapituły Stypendialnej w sprawie rozpatrzenia wniosków o przyznanie stypendiów im. Franciszka, Ryszarda i Jana Chryzostoma Ornassów. W ramach XIII edycji napłynęło 5 wniosków z wymaganymi pracami, których temat nawiązywał do 100.lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Więcej

 

XXIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

XXIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba

Tegoroczny XXIII Pomorski Festiwal Poetycki im. Księdza Janusza Pasierba odbył się w dniach 5-6 czerwca 2018 roku. Festiwal rozpoczęły „warsztaty słowa” dla młodzieży zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Pelplina we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Liceum Ogólnokształcącym w Pelplinie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Warsztaty słowa dla młodzieży podczas Festiwalu Pasierba w Pelplinie” (...)

 

Dni Pelplina 2018

Dni Pelplina 2018

Pelplin – Duchowa Stolica Kociewia, obchodzi corocznie od 2000 roku święto swojego miasta - Dni Pelplina, ustanowione na pamiątkę wizyty Jana Pawła II w 1999 roku. Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Pelplin oraz gości na tegoroczne święto. W tym roku wydarzenie to obchodzić będziemy w dniach 8-10 czerwca 2018 roku. Piątek 8 czerwca 2018 Targowisko Miejskie 18.00 Przywitanie i występ kabaretu Czwarta Fala 19.00 Koncert - Gesek 20.30 (...)

 

Zapraszamy do Pelplina na Festiwal Poetycki im. Księdza Pasierba

Zapraszamy do Pelplina na Festiwal Poetycki im. Księdza Pasierba

W dniach 5-6 czerwca 2018 roku odbędzie się XXIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba. Organizatorami Festiwalu są Liceum Ogólnokształcące im. ks. Janusza St. Pasierba w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie, Miejski  Ośrodek Kultury w Pelplinie, Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Pelplinie oraz Stowarzyszenie Miłośników Pelplina. Pomorski Festiwal  Poetycki im. ks. Janusza St. (...)

 

Ogłoszenie XIII edycji stypendialnej

Ogłoszenie XIII edycji stypendialnej

Zapraszamy uczniów i studentów z gminy Pelplin do ubiegania się o stypendia im. Franciszka, Ryszarda i Jana Chryzostoma Ornassów. W tym roku przygotowane zostały 3 tematy do wyboru. Wszystkie dotyczą 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wnioski i prace Kapituła czeka do 15 maja 2018 roku. Więcej

 

Zaproszenie członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie

Zaproszenie członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie

Serdecznie zapraszam na obrady zwykłego, sprawozdawczo-wyborczego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Miłośników Pelplina, które odbędzie się w czwartek 16 listopada 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 2A. Początek o godz. 19.00. Planowany przebieg zebrania: 1. Powitanie zebranych. 2. Przedstawienie informacji z pozyskania środków z jednego procenta od podatku. 3. Informacja o programie stypendialnym im. (...)

 

Z wizytą na Węgrzech

Z wizytą na Węgrzech

W dniach od 11 do 17 sierpnia 2017 roku grupa 13 mieszkańców gminy Pelplin wzięła udział w projekcie na Węgrzech, realizowanym w ramach Programu UE „Europa dla obywateli”. Na Węgry udaliśmy się na zaproszenie burmistrza gminy Alsónémedi, Jozsefa Vincze, skierowanego do prezesa Stowarzyszenia Miłośników Pelplina. Gmina Alsónémedi, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Budapesztu ma około 5200 mieszkańców i w (...)

 

Dni Pelplina 2017

Dni Pelplina 2017

Tegoroczne Dni Pelplina odbędą się w dniach 2-4 czerwca 2017. Już tradycyjnie w piątek przed Dniami Pelplina, jako sportowa impreza towarzysząca, odbędzie się turniej koszykówki ulicznej Basketmania. W piątek po południu Gala disco-polo na Targowisku Miejskim, podczas której wystąpią znani wykonawcy - Focus, Andre i Drossel oraz zespoły Dwa plus Dwa i Lecimy. Szkoły, przedszkola oraz wszystkich chętnych mieszkańców Gminy, zapraszamy do (...)

 
Zobacz archiwum